EUSPBA Competition Results

Hudson Valley Celtic Festival 2020
Milton NY
7/25/2020

Judges: Joe Brady Jr., Maureen E. Connor, Derek Cooper, Jim Dillahey, Marc E. DuBois, David J. Hall, Linda M. Hall, June P. Hanley, Donald F. Lindsay, Norman J. McLeod, Derek R. Midgley, Eric Ouellette, James E. Stack, Brian Williamson
Soloists: 122
Groups: 0

Expand Tree Collapse Tree Open Piping
Piobaireachd
Judges
Donald F. Lindsay
 
Results
Competitors: 5
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Feeney, James ES1186 1 10
Lyden, Dan ES0640 2 8
Pisowloski, Daniel ES1123 3 6
Regan, Sean Patrick ES1142 4 4
Bielski, Maeghan ES0293F 5 0
March, Strathspey, and Reel
Judges
Brian Williamson
 
Results
Competitors: 5
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Regan, Sean Patrick ES1142 1 10
Lyden, Dan ES0640 2 8
Feeney, James ES1186 3 6
Bielski, Maeghan ES0293F 4 4
Pisowloski, Daniel ES1123 5 0
Hornpipe & Jig
Judges
Jim Dillahey
 
Results
Competitors: 4
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Lyden, Dan ES0640 1 4
Pisowloski, Daniel ES1123 2 3
Feeney, James ES1186 3 2
Regan, Sean Patrick ES1142 4 0
6/8 March
Judges
David J. Hall
 
Results
Competitors: 5
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Lyden, Dan ES0640 1 5
Pisowloski, Daniel ES1123 2 4
Feeney, James ES1186 3 3
Bielski, Maeghan ES0293F 4 2
Regan, Sean Patrick ES1142 5 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 1 Piping
Piobaireachd
Judges
June P. Hanley
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Darmadi, Kevin ES0300 1 16
Neville, Laura J. ES0595 2 14
Dickel, Jerry-Anne ES0131 3 12
Elliott, Mark A. ES1497 4 10
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 5 8
Marshall, Stuart ES0706 6 6
Roberts, James R. ES1721 0
Trenor, Michael ES1716 0
March, Strathspey, and Reel
Judges
Derek R. Midgley
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Marshall, Stuart ES0706 1 16
Darmadi, Kevin ES0300 2 14
Neville, Laura J. ES0595 3 12
Elliott, Mark A. ES1497 4 10
Trenor, Michael ES1716 5 8
Dickel, Jerry-Anne ES0131 6 6
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 0
Roberts, James R. ES1721 0
Hornpipe & Jig
Judges
Maureen E. Connor
 
Results
Competitors: 7
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Marshall, Stuart ES0706 1 7 1
Elliott, Mark A. ES1497 2 6
Darmadi, Kevin ES0300 3 5
Trenor, Michael ES1716 4 4
Neville, Laura J. ES0595 5 3
Dickel, Jerry-Anne ES0131 6 2
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 0
6/8 March
Judges
Eric Ouellette
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Marshall, Stuart ES0706 1 8
Trenor, Michael ES1716 2 7
Darmadi, Kevin ES0300 3 6
Neville, Laura J. ES0595 4 5
Roberts, James R. ES1721 5 4
Elliott, Mark A. ES1497 6 3
Dickel, Jerry-Anne ES0131 0
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 2 Piping
Piobaireachd
Judges
Eric Ouellette
 
Results
Competitors: 9
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Stapleton, Thomas ES0350F 1 18
Buchanan, Andrew D ES925668 2 16
Feeney, Emily ES1185 3 14
Armstrong, Coreyanne ES0194F 4 12
Hamblin, Sheldon ES0002 5 10
Molloy, Michael ES1258 6 8
Joseph, Gregory ES926348 0
McLarty, Claire ES925935 0
Miller, Alexandra ES925811 0
2/4 March
Judges
Jim Dillahey
 
Results
Competitors: 11
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Miller, Katherine ES925812 1 11
Stapleton, Thomas ES0350F 2 10
MacFarlane, Raquel ES0883F 3 9
McLarty, Claire ES925935 4 8
Hamblin, Sheldon ES0002 5 7
Miller, Alexandra ES925811 6 6
Armstrong, Coreyanne ES0194F 0
Buchanan, Andrew D ES925668 0
Feeney, Emily ES1185 0
McCollum, Thomas Michael ES926163 0
Molloy, Michael ES1258 0
Strathpey & Reel
Judges
Derek R. Midgley
 
Results
Competitors: 11
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Miller, Katherine ES925812 1 11
Miller, Alexandra ES925811 2 10
McCollum, Thomas Michael ES926163 3 9
Buchanan, Andrew D ES925668 4 8
Stapleton, Thomas ES0350F 5 7
MacFarlane, Raquel ES0883F 6 6
Armstrong, Coreyanne ES0194F 0
Feeney, Emily ES1185 0
Hamblin, Sheldon ES0002 0
McLarty, Claire ES925935 0
Molloy, Michael ES1258 0
Hornpipe & Jig
Judges
Marc E. DuBois
 
Results
Competitors: 11
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Miller, Katherine ES925812 1 11 1
Stapleton, Thomas ES0350F 2 10 1
Miller, Alexandra ES925811 3 9 1
Feeney, Emily ES1185 4 8 1
McLarty, Claire ES925935 5 7
McCollum, Thomas Michael ES926163 6 6
Armstrong, Coreyanne ES0194F 0
Buchanan, Andrew D ES925668 0
Hamblin, Sheldon ES0002 0
MacFarlane, Raquel ES0883F 0
Molloy, Michael ES1258 0
6/8 March
Judges
Joe Brady Jr.
 
Results
Competitors: 10
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Miller, Katherine ES925812 1 10 1
Miller, Alexandra ES925811 2 9 1
McLarty, Claire ES925935 3 8 1
Hamblin, Sheldon ES0002 4 7
McCollum, Thomas Michael ES926163 5 6
Stapleton, Thomas ES0350F 6 5
Armstrong, Coreyanne ES0194F 0
Buchanan, Andrew D ES925668 0
MacFarlane, Raquel ES0883F 0
Molloy, Michael ES1258 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 3 Piping
Piobaireachd A
Judges
Maureen E. Connor
 
Results
Competitors: 12
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Brownlee, Steven George ES1267F 1 24
Hussey, Edward ES925882 2 22
Brownlee, Gillian Alice ES1264F 3 20
Gould, Jean A. ES0576 4 18
Glynn, Kevin ES1131 5 16
Friz, Daniel ES0314 6 14
Breslin, Cameron ES0027 0
Calovini, Reece ES1318 0
Ciesinski, Elly ES0298 0
Lairson, David ES0486 0
Lamerson, Carole ES0429 0
Landay, Bruce ES0104 0
Piobaireachd B
Judges
Brian Williamson
 
Results
Competitors: 12
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Schrader, Jacob ES1351 1 24
Woodaman, Ronald F. A. ES1697 2 22
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 3 20
Thompson, C. Darrell ES0702 4 18
Stuart, Chaz ES926140 5 16
Sanford, John ES0461 6 14
McCollum, Thomas Michael ES926163 0
Pearcy, Christopher Charles ES926234 0
Steel, Jan-Erik X0527 0
Wei, Bill ES925701 0
Wilkerson, William ES0422 0
Wilson, Matthew ES0372 0
2/4 March A
Judges
Donald F. Lindsay
 
Results
Competitors: 15
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Joseph, Gregory ES926348 1 15
Brownlee, Gillian Alice ES1264F 2 14
English, John Thomas ES925723 3 13
Breslin, Cameron ES0027 4 12
Hussey, Edward ES925882 5 11
Gould, Jean A. ES0576 6 10
Brownlee, Steven George ES1267F 0
Calovini, Reece ES1318 0
Ciesinski, Elly ES0298 0
Friz, Daniel ES0314 0
Gallagher, Joseph T00279 0
Glynn, Kevin ES1131 0
Lairson, David ES0486 0
Lamerson, Carole ES0429 0
Landay, Bruce ES0104 0
2/4 March B
Judges
David J. Hall
 
Results
Competitors: 12
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 1 12
Wei, Bill ES925701 2 11
Woodaman, Ronald F. A. ES1697 3 10
Pearcy, Christopher Charles ES926234 4 9
Leishman, Laurel T00245 5 8
Schrader, Jacob ES1351 6 7
Sanford, John ES0461 0
Steel, Jan-Erik X0527 0
Stuart, Chaz ES926140 0
Thompson, C. Darrell ES0702 0
Wilkerson, William ES0422 0
Wilson, Matthew ES0372 0
Strathpey & Reel A
Judges
Eric Ouellette
 
Results
Competitors: 15
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
English, John Thomas ES925723 1 15
Brownlee, Gillian Alice ES1264F 2 14
Calovini, Reece ES1318 3 13
Joseph, Gregory ES926348 4 12
Breslin, Cameron ES0027 5 11
Hussey, Edward ES925882 6 10
Brownlee, Steven George ES1267F 0
Ciesinski, Elly ES0298 0
Friz, Daniel ES0314 0
Gallagher, Joseph T00279 0
Glynn, Kevin ES1131 0
Gould, Jean A. ES0576 0
Lairson, David ES0486 0
Landay, Bruce ES0104 0
Leishman, Laurel T00245 0
Strathpey & Reel B
Judges
Jim Dillahey
 
Results
Competitors: 11
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Wei, Bill ES925701 1 11
Woodaman, Ronald F. A. ES1697 2 10
Stuart, Chaz ES926140 3 9
Pearcy, Christopher Charles ES926234 4 8
Sanford, John ES0461 5 7
Schrader, Jacob ES1351 6 6
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 0
Steel, Jan-Erik X0527 0
Thompson, C. Darrell ES0702 0
Wilkerson, William ES0422 0
Wilson, Matthew ES0372 0
Jig A
Judges
June P. Hanley
 
Results
Competitors: 12
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
English, John Thomas ES925723 1 12
Hussey, Edward ES925882 2 11
Joseph, Gregory ES926348 3 10
Breslin, Cameron ES0027 4 9
Brownlee, Gillian Alice ES1264F 5 8
Ciesinski, Elly ES0298 6 7
Calovini, Reece ES1318 0
Friz, Daniel ES0314 0
Gallagher, Joseph T00279 0
Glynn, Kevin ES1131 0
Gould, Jean A. ES0576 0
Lairson, David ES0486 0
Jig B
Judges
Joe Brady Jr.
 
Results
Competitors: 10
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 1 10 1
Wei, Bill ES925701 2 9
Woodaman, Ronald F. A. ES1697 3 8
Schrader, Jacob ES1351 4 7
Wilson, Matthew ES0372 5 6
Pearcy, Christopher Charles ES926234 6 5
Leishman, Laurel T00245 0
Steel, Jan-Erik X0527 0
Stuart, Chaz ES926140 0
Thompson, C. Darrell ES0702 0
6/8 March A
Judges
Marc E. DuBois
 
Results
Competitors: 14
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Hussey, Edward ES925882 1 14
English, John Thomas ES925723 2 13
Brownlee, Gillian Alice ES1264F 3 12
Joseph, Gregory ES926348 4 11
Gould, Jean A. ES0576 5 10
Calovini, Reece ES1318 6 9
Breslin, Cameron ES0027 0
Brownlee, Steven George ES1267F 0
Ciesinski, Elly ES0298 0
Friz, Daniel ES0314 0
Gallagher, Joseph T00279 0
Glynn, Kevin ES1131 0
Lairson, David ES0486 0
Lamerson, Carole ES0429 0
6/8 March B
Judges
Derek R. Midgley
 
Results
Competitors: 11
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Stuart, Chaz ES926140 1 11
Wei, Bill ES925701 2 10
Wilson, Matthew ES0372 3 9
Pearcy, Christopher Charles ES926234 4 8
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 5 7
Leishman, Laurel T00245 6 6
Landay, Bruce ES0104 0
Schrader, Jacob ES1351 0
Steel, Jan-Erik X0527 0
Thompson, C. Darrell ES0702 0
Woodaman, Ronald F. A. ES1697 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 4 Senior Piping
Piobaireachd Ground Only
Judges
Eric Ouellette
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Van Buskirk, David ES1196 1 8
Creamer, William R ES926264 2 7
Wilson, Elizabeth W. ES0173 3 6
Dunn, Heather Elizabeth ES926015 4 5
Galbraith, Steven ES1594 5 4
Gallagher, Joseph T00279 6 3
Boman, Craig ES1677 0
Clark, Matthew J ES925672 0
Piobaireachd A
Judges
Brian Williamson
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Buchanan-Smith, Casey 41705 1 16
Battenfeld, Michael ES0089 2 14
Butts, Elizabeth Moore ES925892 3 12
Leahy, Jim ES1146 4 10
Flanagan, Sean ES1515 5 8
Andrews, Robert ES0283 6 6
Evans, Peter ES1517 0
Galloway, Hilliard Drew ES925976 0
Piobaireachd B
Judges
June P. Hanley
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Lopez, Matthew ES1147 1 16
Shepherd, Christopher ES1093 2 14
Smith, Warren ES1605 3 12
Leishman, Laurel T00245 4 10
McCollum, Michael ES926164 5 8
Lewis, Gary A ES926195 6 6
Nelsen, Brian ES0904 0
Stout, Robert ES926046 0
2/4 March A
Judges
David J. Hall
 
Results
Competitors: 15
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Galbraith, Steven ES1594 1 15
Buchanan-Smith, Casey 41705 2 14
Dunn, Heather Elizabeth ES926015 3 13
Evans, Peter ES1517 4 12
Fullam, David ES1274 5 11
Butts, Elizabeth Moore ES925892 6 10
Andrews, Robert ES0283 0
Battenfeld, Michael ES0089 0
Boman, Craig ES1677 0
Clark, Matthew J ES925672 0
Creamer, William R ES926264 0
Flanagan, Sean ES1515 0
Galloway, Hilliard Drew ES925976 0
Jambard Jr, Kenneth ES1431 0
Johnson, Frank J ES925897 0
2/4 March B
Judges
Maureen E. Connor
 
Results
Competitors: 14
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Lopez, Matthew ES1147 1 14
Workman, Allen ES0254 2 13
Wilkins, Somhairle ES1410 3 12
Zaleski, Christopher ES926317 4 11
Riordan, Mike ES0280 5 10
Lewis, Gary A ES926195 6 9
Leahy, Jim ES1146 0
McCollum, Michael ES926164 0
Nelsen, Brian ES0904 0
Shepherd, Christopher ES1093 0
Smith, Warren ES1605 0
Stout, Robert ES926046 0
Van Buskirk, David ES1196 0
Wilson, Elizabeth W. ES0173 0
Strathpey & Reel A
Judges
Joe Brady Jr.
 
Results
Competitors: 9
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Buchanan-Smith, Casey 41705 1 9
Galloway, Hilliard Drew ES925976 2 8
Battenfeld, Michael ES0089 3 7
Butts, Elizabeth Moore ES925892 4 6
Creamer, William R ES926264 5 5
Dunn, Heather Elizabeth ES926015 6 4
Andrews, Robert ES0283 0
Boman, Craig ES1677 0
Evans, Peter ES1517 0
Strathpey & Reel B
Judges
Derek R. Midgley
 
Results
Competitors: 10
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Lopez, Matthew ES1147 1 10
Workman, Allen ES0254 2 9
Smith, Warren ES1605 3 8
Leahy, Jim ES1146 4 7
Wilkins, Somhairle ES1410 5 6
Van Buskirk, David ES1196 6 5
Lewis, Gary A ES926195 0
McCollum, Michael ES926164 0
Nelsen, Brian ES0904 0
Wilson, Elizabeth W. ES0173 0
6/8 March A
Judges
Marc E. DuBois
 
Results
Competitors: 11
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Buchanan-Smith, Casey 41705 1 11 1
Dunn, Heather Elizabeth ES926015 2 10 1
Jambard Jr, Kenneth ES1431 3 9
Galloway, Hilliard Drew ES925976 4 8
Battenfeld, Michael ES0089 5 7
Leahy, Jim ES1146 6 6
Andrews, Robert ES0283 0
Boman, Craig ES1677 0
Butts, Elizabeth Moore ES925892 0
Creamer, William R ES926264 0
Johnson, Frank J ES925897 0
6/8 March B
Judges
Jim Dillahey
 
Results
Competitors: 12
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Stout, Robert ES926046 1 12
Lopez, Matthew ES1147 2 11
Riordan, Mike ES0280 3 10
Van Buskirk, David ES1196 4 9
Nelsen, Brian ES0904 5 8
Wilson, Elizabeth W. ES0173 6 7
Lewis, Gary A ES926195 0
McCollum, Michael ES926164 0
Smith, Warren ES1605 0
Wilkins, Somhairle ES1410 0
Workman, Allen ES0254 0
Zaleski, Christopher ES926317 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 4 Jr Piping
Piobaireachd
Judges
Donald F. Lindsay
 
Results
Competitors: 7
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Horne, Liam C ES926176 1 14
Stone, Flora ES926078 2 12
Stone, Magnus ES926077 3 10
Doherty, John A.S. ES925983 4 8
Baum, Christopher Andrew ES925703 5 6
Rossi, Anthony Dennis ES926153 6 4
Zhao, Yuyang (Frank) ES926157 0
Piobaireachd Ground Only
Judges
Brian Williamson
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Zhao, Yuyang (Frank) ES926157 1 2
Thompson, Joseph ES926321 2 0
2/4 March
Judges
Eric Ouellette
 
Results
Competitors: 7
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Horne, Liam C ES926176 1 7 1
Doherty, John A.S. ES925983 2 6
Stone, Magnus ES926077 3 5
Rossi, Anthony Dennis ES926153 4 4
Baum, Christopher Andrew ES925703 5 3
Thompson, Joseph ES926321 6 2
Zhao, Yuyang (Frank) ES926157 0
Strathpey & Reel
Judges
Maureen E. Connor
 
Results
Competitors: 6
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Horne, Liam C ES926176 1 6 1
Zhao, Yuyang (Frank) ES926157 2 5 1
Baum, Christopher Andrew ES925703 3 4
Stone, Magnus ES926077 4 3
Rossi, Anthony Dennis ES926153 5 2
Thompson, Joseph ES926321 6 0
6/8 March
Judges
Derek R. Midgley
 
Results
Competitors: 7
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Horne, Liam C ES926176 1 7 1
Stone, Magnus ES926077 2 6
Zhao, Yuyang (Frank) ES926157 3 5
Doherty, John A.S. ES925983 4 4
Baum, Christopher Andrew ES925703 5 3
Rossi, Anthony Dennis ES926153 6 2
Thompson, Joseph ES926321 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 5 Piping
Piobaireachd Ground Only
Judges
June P. Hanley
 
Results
Competitors: 10
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Fitch, Greg ES926284 1 10 1
Hopkins, Glenn Allen ES925943 2 9
Kennedy, Sue T00270 3 8
Feeney, Abigail ES926079 4 7
Rolseth, Erling Paul ES926350 5 6
Feeney, Anna ES926086 6 5
Catalani, Richard A ES926127 0
Conway, Michael ES926336 0
Stocker, Callum James MacPherson ES926279 0
Williams, Siobhan A ES926096 0
Two Parted March
Judges
Joe Brady Jr.
 
Results
Competitors: 10
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Fitch, Greg ES926284 1 10
Conway, Michael ES926336 2 9
Williams, Siobhan A ES926096 3 8
Hopkins, Glenn Allen ES925943 4 7
Feeney, Anna ES926086 5 6
Feeney, Abigail ES926079 6 5
Catalani, Richard A ES926127 0
Kennedy, Sue T00270 0
Rolseth, Erling Paul ES926350 0
Stocker, Callum James MacPherson ES926279 0
Expand Tree Collapse Tree Over 50
Piobaireachd
Judges
June P. Hanley
 
Results
Competitors: 6
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Neville, Laura J. ES0595 1 12
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 2 10
Gould, Jean A. ES0576 3 8
Shepherd, Christopher ES1093 4 6
Skinner, James ES1023 5 4
Andrews, Robert ES0283 6 0
2/4 March
Judges
James E. Stack
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Neville, Laura J. ES0595 1 8
Gould, Jean A. ES0576 2 7
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 3 6
Wilson, Elizabeth W. ES0173 4 5
Workman, Allen ES0254 5 4
Wilson, Matthew ES0372 6 3
Andrews, Robert ES0283 0
Skinner, James ES1023 0
Strathpey & Reel
Judges
Marc E. DuBois
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Neville, Laura J. ES0595 1 8
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 2 7
Gould, Jean A. ES0576 3 6
Wilson, Matthew ES0372 4 5
Workman, Allen ES0254 5 4
Wilson, Elizabeth W. ES0173 6 3
Andrews, Robert ES0283 0
Skinner, James ES1023 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 1 Snare
March, Strathspey, and Reel
Judges
Norman J. McLeod
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Bielski, Ian ES0291F 1 2
Darmadi, Matthew ES0438 2 0
Hornpipe & Jig
Judges
Derek Cooper
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Darmadi, Matthew ES0438 1 2
Bielski, Ian ES0291F 2 0
6/8 March
Judges
Norman J. McLeod
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Bielski, Ian ES0291F 1 2
Darmadi, Matthew ES0438 2 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 2 Snare
March, Strathspey, and Reel
Judges
Derek Cooper
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
McNamara, Andrew ES1649 1 1
Hornpipe & Jig
Judges
Norman J. McLeod
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Quinn, Troy ES0061F 1 2
McNamara, Andrew ES1649 2 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 3 Snare
2/4 March
Judges
Derek Cooper
 
Results
Competitors: 4
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Ruddock, Caleb ES925813 1 4
Pierce, Chris ES0436 2 3
Pepper, Niall ES1411 3 2
Perry, Robert ES0474 4 0
Strathpey & Reel
Judges
Norman J. McLeod
 
Results
Competitors: 4
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Pierce, Chris ES0436 1 4
Pepper, Niall ES1411 2 3
Ruddock, Caleb ES925813 3 2
Perry, Robert ES0474 4 0
6/8 March
Judges
Derek Cooper
 
Results
Competitors: 3
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Ruddock, Caleb ES925813 1 3
Pierce, Chris ES0436 2 2
Perry, Robert ES0474 3 0
March Set
Judges
Norman J. McLeod
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Pierce, Chris ES0436 1 2
Ruddock, Caleb ES925813 2 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 4 Sr Snare
2/4 March
Judges
Derek Cooper
 
Results
Competitors: 5
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Hinsman, Tom M ES925713 1 5 1
Powers, Peg ES1495 2 4
Regan, Sean Patrick ES1142 3 3
Cornwell, Daniel Wayne ES926215 4 2
Brownlee, Pamela ES1266F 5 0
March Set
Judges
Norman J. McLeod
 
Results
Competitors: 3
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Hinsman, Tom M ES925713 1 3
Cornwell, Daniel Wayne ES926215 2 2
Regan, Sean Patrick ES1142 3 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 4 Jr Snare
2/4 March
Judges
Derek Cooper
 
Results
Competitors: 5
B/D: 0
D/Q: 1
N/S: 0
DeLuca, Ryan ES926061 1 5
Thompson, Mae ES926320 2 4
West, Andrew Douglas ES926309 3 3
Thompson, Haleena ES926322 4 2
Armstrong, Gabriel Cirdan ES926011F Disqualified 0
March Set
Judges
Norman J. McLeod
 
Results
Competitors: 4
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
West, Andrew Douglas ES926309 1 4
Thompson, Mae ES926320 2 3
Armstrong, Gabriel Cirdan ES926011F 3 2
Thompson, Haleena ES926322 4 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 5 Snare
Two Parted March
Judges
Derek Cooper
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Workman, Allen ES0254 1 2
Meichsner, Brian Patrick ES925837 2 0
Expand Tree Collapse Tree Amateur Tenor
March, Strathspey, and Reel
Judges
Linda M. Hall
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Fantastic, Emily ES925678 1 1
March Set
Judges
Linda M. Hall
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Fantastic, Emily ES925678 1 1
Expand Tree Collapse Tree Novice Tenor
March Set
Judges
Linda M. Hall
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Thompson, Haleena ES926322 1 2 1
Clark, Leslie 41330 2 0
Four Parted March
Judges
Linda M. Hall
 
Results
Competitors: 4
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Thompson, Haleena ES926322 1 4 1
Lelli, Felicia T00286 2 3
Brownlee, Morgan ES1265F 3 2
Clark, Leslie 41330 4 0
Expand Tree Collapse Tree Amateur Bass
March, Strathspey, and Reel
Judges
Linda M. Hall
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Brownlee, Pamela ES1266F 1 1
Medley
Judges
Linda M. Hall
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Brownlee, Pamela ES1266F 1 1
Expand Tree Collapse Tree Novice Bass
Four Parted March
Judges
Linda M. Hall
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Litz, Jason ES1145 1 1