EUSPBA Competition Results

CFHG Online Solo P&D Contest 2020
Virtual
5/23/2020

Judges: Paula Glendinning, Calum MacDonald, Brian Morgan, Mr Peter S Sinclair, James E. Stack, Doug Stronach, John Wassman
Soloists: 177
Groups: 0

Expand Tree Collapse Tree Grade 1 Piping
Piobaireachd
Judges
John Wassman
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Darmadi, Kevin ES0300 1 16 1
Elliott, Mark A. ES1497 2 14
Neville, Laura J. ES0595 3 12
Dickel, Jerry-Anne ES0131 4 10
Cangelosi, Thomas John ES925757 5 8
Silva, Nate ES1545 6 6
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 0
Trenor, Michael ES1716 0
2/4 March
Judges
Paula Glendinning
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Darmadi, Kevin ES0300 1 8
MacDonald, Steven ES0137 2 7
Neville, Laura J. ES0595 3 6
Cangelosi, Thomas John ES925757 4 5
Elliott, Mark A. ES1497 5 4
Trenor, Michael ES1716 6 3
Dickel, Jerry-Anne ES0131 0
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 0
Strathpey & Reel
Judges
John Wassman
 
Results
Competitors: 8
B/D: 1
D/Q: 0
N/S: 0
Darmadi, Kevin ES0300 1 8
Cangelosi, Thomas John ES925757 2 7
Elliott, Mark A. ES1497 3 6
Trenor, Michael ES1716 4 5
Neville, Laura J. ES0595 5 4
Dickel, Jerry-Anne ES0131 6 3
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 0
MacDonald, Steven ES0137 Breakdown 0
Hornpipe & Jig
Judges
James E. Stack
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Darmadi, Kevin ES0300 1 8
MacDonald, Steven ES0137 2 7
Neville, Laura J. ES0595 3 6
Dickel, Jerry-Anne ES0131 4 5
Trenor, Michael ES1716 5 4
Cangelosi, Thomas John ES925757 6 3
Elliott, Mark A. ES1497 0
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 0
Jig
Judges
Paula Glendinning
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Elliott, Mark A. ES1497 1 2
Darmadi, Kevin ES0300 2 0
6/8 March
Judges
Mr Peter S Sinclair
 
Results
Competitors: 7
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Darmadi, Kevin ES0300 1 7
Neville, Laura J. ES0595 2 6
Trenor, Michael ES1716 3 5
Cangelosi, Thomas John ES925757 4 4
Elliott, Mark A. ES1497 5 3
Dickel, Jerry-Anne ES0131 6 2
Mason, Gillecriosd MacIain ES0744F 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 2 Piping
Piobaireachd
Judges
James E. Stack
 
Results
Competitors: 13
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Molloy, Michael ES1258 1 26
Hamblin, Sheldon ES0002 2 24
Craig, Jacob ES1328 3 22
Rodriguez, Cristopher ES925779 4 20
Buchanan, Andrew D ES925668 5 18
Stamper, Carmela ES0156 6 16
Armstrong, Coreyanne ES0194F 0
Ballard, John ES0247 0
Felder, James ES0434 0
Scally, John F. ES0959 0
Stapleton, Thomas ES0350F 0
Waters, Lori T. ES1567 0
Wilson, Kyle Tracy ES0155 0
2/4 March
Judges
Mr Peter S Sinclair
 
Results
Competitors: 17
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Stapleton, Thomas ES0350F 1 17 1
Corcoran, Olivia ES1165 2 16
Craig, Jacob ES1328 3 15
Hamblin, Sheldon ES0002 4 14
McCollum, Thomas Michael ES926163 5 13
Hill, Andrew T00251 6 12
Armstrong, Coreyanne ES0194F 0
Ballard, John ES0247 0
Buchanan, Andrew D ES925668 0
Felder, James ES0434 0
Ferrier, Lewis ES0263F 0
Molloy, Michael ES1258 0
Scally, John F. ES0959 0
Silva, Nate ES1545 0
Stamper, Carmela ES0156 0
Waters, Lori T. ES1567 0
Wilson, Kyle Tracy ES0155 0
Strathpey & Reel
Judges
John Wassman
 
Results
Competitors: 15
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Silva, Nate ES1545 1 15 1
Stapleton, Thomas ES0350F 2 14 1
McCollum, Thomas Michael ES926163 3 13
Buchanan, Andrew D ES925668 4 12
Hill, Andrew T00251 5 11
Waters, Lori T. ES1567 6 10
Armstrong, Coreyanne ES0194F 0
Ballard, John ES0247 0
Craig, Jacob ES1328 0
Felder, James ES0434 0
Ferrier, Lewis ES0263F 0
Hamblin, Sheldon ES0002 0
Molloy, Michael ES1258 0
Scally, John F. ES0959 0
Wilson, Kyle Tracy ES0155 0
Hornpipe & Jig
Judges
Mr Peter S Sinclair
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Stapleton, Thomas ES0350F 1 8
McCollum, Thomas Michael ES926163 2 7
Craig, Jacob ES1328 3 6
Waters, Lori T. ES1567 4 5
Felder, James ES0434 5 4
Hamblin, Sheldon ES0002 6 3
Armstrong, Coreyanne ES0194F 0
Ballard, John ES0247 0
Jig
Judges
James E. Stack
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Hill, Andrew T00251 1 2
Scally, John F. ES0959 2 0
6/8 March
Judges
Calum MacDonald
 
Results
Competitors: 14
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Hill, Andrew T00251 1 14
Corcoran, Olivia ES1165 2 13
McCollum, Thomas Michael ES926163 3 12
Stapleton, Thomas ES0350F 4 11
Silva, Nate ES1545 5 10
Craig, Jacob ES1328 6 9
Armstrong, Coreyanne ES0194F 0
Ballard, John ES0247 0
Buchanan, Andrew D ES925668 0
Felder, James ES0434 0
Ferrier, Lewis ES0263F 0
Hamblin, Sheldon ES0002 0
Molloy, Michael ES1258 0
Scally, John F. ES0959 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 3 Piping
Piobaireachd A
Judges
Calum MacDonald
 
Results
Competitors: 13
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Caudill, Daniel MacQueen ES925715 1 26 1
Gamache, Jean Sebastien T00252 2 24
Stuart, Chaz ES926140 3 22
Englebretson, Bridget ES1322 4 20
Friz, Daniel ES0314 5 18
Johnson, Daniel C. ES0633 6 16
Calovini, Reece ES1318 0
Ciesinski, Elly ES0298 0
Gould, Jean A. ES0576 0
Hogan, Isabelle Kathryn ES925962 0
Nagy, Jeff ES926205 0
Sparklin, Eric ES1025 0
Steel, Jan-Erik X0527 0
Piobaireachd B
Judges
Paula Glendinning
 
Results
Competitors: 10
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
DeBuchananne, Thomas ES1276 1 20
Woodaman, Ronald F. A. ES1697 2 18
Shepheard, Jonathan T00254 3 16
Miller, Robert T00255 4 14
McCollum, Thomas Michael ES926163 5 12
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 6 10
Flansburg, Zoey ES925815 0
Graham, Ron J. T00253 0
Ivey, Walter ES0452 0
Vattilana, Joseph W. ES0575 0
2/4 March A
Judges
Calum MacDonald
 
Results
Competitors: 16
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Gamache, Jean Sebastien T00252 1 16 1
Caudill, Daniel MacQueen ES925715 2 15
Calovini, Reece ES1318 3 14
Rodgers, James ES1693 4 13
Englebretson, Bridget ES1322 5 12
Gould, Jean A. ES0576 6 11
Ciesinski, Elly ES0298 0
Faulkner, Gary D. ES1232 0
Friz, Daniel ES0314 0
Hogan, Isabelle Kathryn ES925962 0
Johnson, Daniel C. ES0633 0
Pearcy, Christopher Charles ES926234 0
Smith, George M ES1575 0
Sparklin, Eric ES1025 0
Steel, Jan-Erik X0527 0
Stuart, Chaz ES926140 0
2/4 March B
Judges
Mr Peter S Sinclair
 
Results
Competitors: 11
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
DeBuchananne, Thomas ES1276 1 11
Flansburg, Zoey ES925815 2 10
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 3 9
English, John Thomas ES925723 4 8
Woodaman, Ronald F. A. ES1697 5 7
Nagy, Jeff ES926205 6 6
Graham, Ron J. T00253 0
Ivey, Walter ES0452 0
John, Rosemary ES0066 0
Scholtens, Mary Crum ES0909 0
Vattilana, Joseph W. ES0575 0
Strathpey & Reel A
Judges
Mr Peter S Sinclair
 
Results
Competitors: 14
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Caudill, Daniel MacQueen ES925715 1 14
Englebretson, Bridget ES1322 2 13
Gamache, Jean Sebastien T00252 3 12
Smith, George M ES1575 4 11
Gould, Jean A. ES0576 5 10
Faulkner, Gary D. ES1232 6 9
Calovini, Reece ES1318 0
Ciesinski, Elly ES0298 0
Friz, Daniel ES0314 0
Hogan, Isabelle Kathryn ES925962 0
Johnson, Daniel C. ES0633 0
Nagy, Jeff ES926205 0
Sparklin, Eric ES1025 0
Stuart, Chaz ES926140 0
Strathpey & Reel B
Judges
John Wassman
 
Results
Competitors: 10
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 1 10 1
DeBuchananne, Thomas ES1276 2 9
Flansburg, Zoey ES925815 3 8
English, John Thomas ES925723 4 7
Vattilana, Joseph W. ES0575 5 6
Horan, Timothy ES1610 6 5
Andrick, Logan Connor ES0426 0
Graham, Ron J. T00253 0
Ivey, Walter ES0452 0
Scholtens, Mary Crum ES0909 0
Jig
Judges
Calum MacDonald
 
Results
Competitors: 14
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Gamache, Jean Sebastien T00252 1 14 1
Caudill, Daniel MacQueen ES925715 2 13
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 3 12
Smith, George M ES1575 4 11
Nagy, Jeff ES926205 5 10
Sparklin, Eric ES1025 6 9
Calovini, Reece ES1318 0
Ciesinski, Elly ES0298 0
Englebretson, Bridget ES1322 0
Faulkner, Gary D. ES1232 0
Hogan, Isabelle Kathryn ES925962 0
Johnson, Daniel C. ES0633 0
Pearcy, Christopher Charles ES926234 0
Vattilana, Joseph W. ES0575 0
6/8 March A
Judges
James E. Stack
 
Results
Competitors: 14
B/D: 1
D/Q: 0
N/S: 0
Englebretson, Bridget ES1322 1 14 1
Caudill, Daniel MacQueen ES925715 2 13 1
Faulkner, Gary D. ES1232 3 12
Hogan, Isabelle Kathryn ES925962 4 11
Gould, Jean A. ES0576 5 10
Johnson, Daniel C. ES0633 6 9
Calovini, Reece ES1318 0
Ciesinski, Elly ES0298 0
Friz, Daniel ES0314 0
Pearcy, Christopher Charles ES926234 0
Rodgers, James ES1693 0
Sparklin, Eric ES1025 0
Steel, Jan-Erik X0527 0
Smith, George M ES1575 Breakdown 0
6/8 March B
Judges
Paula Glendinning
 
Results
Competitors: 13
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Gamache, Jean Sebastien T00252 1 13
Nagy, Jeff ES926205 2 12
McMillan, Lauren Kathleen ES926102 3 11
Woodaman, Ronald F. A. ES1697 4 10
Graham, Ron J. T00253 5 9
Flansburg, Zoey ES925815 6 8
Andrick, Logan Connor ES0426 0
English, John Thomas ES925723 0
Horan, Timothy ES1610 0
Ivey, Walter ES0452 0
Scholtens, Mary Crum ES0909 0
Shepheard, Jonathan T00254 0
Vattilana, Joseph W. ES0575 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 4 Senior Piping
Piobaireachd A
Judges
Paula Glendinning
 
Results
Competitors: 10
B/D: 1
D/Q: 0
N/S: 0
Buchanan-Smith, Casey 41705 1 20
Schnee, Courtney ES0377 2 18
Perry, Benjamin ES0427 3 16
Kibler, Alexandra Victoria ES925857 4 14
Galloway, Hilliard Drew ES925976 5 12
Van Buskirk, David ES1196 6 10
Frank, David ES926313 0
McNamara, Daniel ES0093 0
Paul, Beth ES0075 0
Crook, David Scott ES926295 Breakdown 0
Piobaireachd B
Judges
John Wassman
 
Results
Competitors: 14
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Ronis, Lisa ES0068 1 28
Romine, Laura ES0966 2 26
Andrews, Robert ES0283 3 24
McCollum, Michael ES926164 4 22
Butts, Elizabeth Moore ES925892 5 20
Skinner, James ES1023 6 18
Faulkner, Gary D. ES1232 0
Harrison, Paul Eddie ES925796 0
Jones, Gwen ES0070 0
Larcom, Robert Patrick ES926155 0
Lewis, Gary A ES926195 0
MacNicol, Peter T00261 0
Nelsen, Brian ES0904 0
Wilkins, Somhairle ES1410 0
2/4 March A
Judges
Mr Peter S Sinclair
 
Results
Competitors: 17
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Galloway, Hilliard Drew ES925976 1 17
Buchanan-Smith, Casey 41705 2 16
Kibler, Alexandra Victoria ES925857 3 15
Magruder, Corey ES926274 4 14
Workman, Allen ES0254 5 13
Zaleski, Christopher ES926317 6 12
Beeson, Ben ES0264 0
Brickman, Curtis T00257 0
Butts, Elizabeth Moore ES925892 0
Creamer, William R ES926264 0
Gavin, Colin K. T00256 0
Perry, Benjamin ES0427 0
Reisdorf, Dave ES1538 0
Roberts, Cliff ES0978 0
Schnee, Courtney ES0377 0
Self, Ahren Christian ES926149 0
Wilson, Elizabeth W. ES0173 0
2/4 March B
Judges
Calum MacDonald
 
Results
Competitors: 12
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Greenwood, Hart T00258 1 12
Jones, Gwen ES0070 2 11
Skinner, James ES1023 3 10
Wilson, Elizabeth W. ES0173 4 9
Miller, Daniel P ES1535 5 8
Lewis, Gary A ES926195 6 7
Boman, Craig ES1677 0
Crook, David Scott ES926295 0
Frank, David ES926313 0
McNamara, Daniel ES0093 0
Van Buskirk, David ES1196 0
Williamson, Jim T00259 0
2/4 March C
Judges
Paula Glendinning
 
Results
Competitors: 13
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Galbraith, Steven ES1594 1 13
Martin, Matthew Quinn ES925896 2 12
Nelsen, Brian ES0904 3 11
Miller, Robert T00255 4 10
Flanagan, Sean ES1515 5 9
McCollum, Michael ES926164 6 8
Andrews, Robert ES0283 0
Harrison, Paul Eddie ES925796 0
Larcom, Robert Patrick ES926155 0
Nohr, Orion ES925864 0
Remelt, Sarah B. ES926023 0
Ronis, Lisa ES0068 0
Wilkins, Somhairle ES1410 0
Strathpey & Reel
Judges
Paula Glendinning
 
Results
Competitors: 17
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Buchanan-Smith, Casey 41705 1 17
Wilkins, Somhairle ES1410 2 16
Kibler, Alexandra Victoria ES925857 3 15
Magruder, Corey ES926274 4 14
Van Buskirk, David ES1196 5 13
Skinner, James ES1023 6 12
Andrews, Robert ES0283 0
Boman, Craig ES1677 0
Butts, Elizabeth Moore ES925892 0
Creamer, William R ES926264 0
Frank, David ES926313 0
McCollum, Michael ES926164 0
Miller, Daniel P ES1535 0
Nelsen, Brian ES0904 0
Remelt, Sarah B. ES926023 0
Ronis, Lisa ES0068 0
Workman, Allen ES0254 0
6/8 March A
Judges
James E. Stack
 
Results
Competitors: 12
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Buchanan-Smith, Casey 41705 1 12
Kibler, Alexandra Victoria ES925857 2 11
McNamara, Daniel ES0093 3 10
Galloway, Hilliard Drew ES925976 4 9
Beeson, Ben ES0264 5 8
Workman, Allen ES0254 6 7
Butts, Elizabeth Moore ES925892 0
Creamer, William R ES926264 0
Gavin, Colin K. T00256 0
Self, Ahren Christian ES926149 0
Van Buskirk, David ES1196 0
Zaleski, Christopher ES926317 0
6/8 March B
Judges
John Wassman
 
Results
Competitors: 13
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Skinner, James ES1023 1 13
Greenwood, Hart T00258 2 12
Ronis, Lisa ES0068 3 11
Jones, Gwen ES0070 4 10
McCollum, Michael ES926164 5 9
Williamson, Jim T00259 6 8
Andrews, Robert ES0283 0
Lewis, Gary A ES926195 0
Nelsen, Brian ES0904 0
Nohr, Orion ES925864 0
Romine, Laura ES0966 0
Wilkins, Somhairle ES1410 0
Wilson, Elizabeth W. ES0173 0
Slow March
Judges
John Wassman
 
Results
Competitors: 12
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
MacNicol, Peter T00261 1 12
Beeson, Ben ES0264 2 11
Buchanan-Smith, Casey 41705 3 10
Skinner, James ES1023 4 9
Ronis, Lisa ES0068 5 8
Wilkins, Somhairle ES1410 6 7
Kibler, Alexandra Victoria ES925857 0
Larcom, Robert Patrick ES926155 0
Nelsen, Brian ES0904 0
Perry, Benjamin ES0427 0
Van Buskirk, David ES1196 0
Workman, Allen ES0254 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 4 Jr Piping
Piobaireachd
Judges
Calum MacDonald
 
Results
Competitors: 11
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Horne, Liam C ES926176 1 22
Stone, Magnus ES926077 2 20
Stone, Flora ES926078 3 18
Doherty, John A.S. ES925983 4 16
Elliott, Charlotte ES1657 5 14
Lobel, Zachary ES925707 6 12
Cai, Ray T00246 0
LaBelle, Emmitt ES926110 0
McElhinney, Meghan ES925831 0
Rossi, Anthony Dennis ES926153 0
Schoenfeld, William ES925827 0
2/4 March
Judges
Mr Peter S Sinclair
 
Results
Competitors: 13
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Horne, Liam C ES926176 1 13
Stone, Magnus ES926077 2 12
Stone, Flora ES926078 3 11
Arguelles , Agustin ES925883 4 10
Elliott, Charlotte ES1657 5 9
Lobel, Zachary ES925707 6 8
Cai, Ray T00246 0
Doherty, John A.S. ES925983 0
LaBelle, Emmitt ES926110 0
Marinelli, Luke Daniel ES926244 0
Rossi, Anthony Dennis ES926153 0
Schoenfeld, William ES925827 0
Thompson, Joseph ES926321 0
Strathpey & Reel
Judges
Calum MacDonald
 
Results
Competitors: 10
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Stone, Flora ES926078 1 10
Stone, Magnus ES926077 2 9
Lobel, Zachary ES925707 3 8
Horne, Liam C ES926176 4 7
Rossi, Anthony Dennis ES926153 5 6
Schoenfeld, William ES925827 6 5
Arguelles , Agustin ES925883 0
Cai, Ray T00246 0
Elliott, Charlotte ES1657 0
Marinelli, Luke Daniel ES926244 0
6/8 March
Judges
John Wassman
 
Results
Competitors: 12
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Horne, Liam C ES926176 1 12 1
Doherty, John A.S. ES925983 2 11 1
Stone, Magnus ES926077 3 10 1
Stone, Flora ES926078 4 9 1
Lobel, Zachary ES925707 5 8
Rossi, Anthony Dennis ES926153 6 7
Arguelles , Agustin ES925883 0
Cai, Ray T00246 0
Elliott, Charlotte ES1657 0
LaBelle, Emmitt ES926110 0
Marinelli, Luke Daniel ES926244 0
Schoenfeld, William ES925827 0
Slow March
Judges
Paula Glendinning
 
Results
Competitors: 4
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Horne, Liam C ES926176 1 4
Elliott, Charlotte ES1657 2 3
Doherty, John A.S. ES925983 3 2
Schoenfeld, William ES925827 4 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 5 Piping
Piobaireachd Ground Only
Judges
James E. Stack
 
Results
Competitors: 7
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Hopkins, Glenn Allen ES925943 1 7
Fitch, Greg ES926284 2 6
Settle, Daniel Sam ES926192 3 5
Nolin, Christine Hayes ES926292 4 4
Guss, Nancy Nason ES925899 5 3
Andrews, Liam Michael ES925977 6 2
Laing, Duncan Paul ES925990 0
Two Parted March
Judges
Mr Peter S Sinclair
 
Results
Competitors: 14
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Kerr, Thaddeus L ES926329 1 14
Bruner, Clara Sundvahl ES926247 2 13
Guss, Nancy Nason ES925899 3 12
Laing, Duncan Paul ES925990 4 11
Andrews, Liam Michael ES925977 5 10
Hopkins, Glenn Allen ES925943 6 9
Atwood, Calvin T00262 0
Austin, Douglas Robert ES926053 0
Gibson, Michael ES926179 0
Kerr, Remington J ES926330 0
Laracy, Rich ES926173 0
Nolin, Christine Hayes ES926292 0
Pringle-Garratt, Lori Beth ES926202 0
Tighe, Colin T00263 0
Expand Tree Collapse Tree Practice Chanter
Practice Chanter
Judges
Paula Glendinning
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Rito, Aidan ES926307 1 1
Expand Tree Collapse Tree Grade 1 Snare
March, Strathspey, and Reel
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Darmadi, Matthew ES0438 1 2
Arguelles, Sebastian ES0396 2 0
Hornpipe & Jig
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Darmadi, Matthew ES0438 1 2
Arguelles, Sebastian ES0396 2 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 2 Snare
March, Strathspey, and Reel
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 3
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Braddock, Amelia ES1088F 1 3
Flansburg, Alec ES925816 2 2
Livingston, Brad ES0330 3 0
Hornpipe & Jig
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Flansburg, Alec ES925816 1 2
Braddock, Amelia ES1088F 2 0
6/8 March
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Livingston, Brad ES0330 1 1
Expand Tree Collapse Tree Grade 3 Snare
2/4 March
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 9
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Sankar, Navin ES926236 1 9
Ruddock, Caleb ES925813 2 8
Faith, Quinn Alexander ES925925 3 7
Tibma, Daniel Markels ES925820 4 6
Pierce, Chris ES0436 5 5
Pepper, Niall ES1411 6 4
Kilburg, Jim ES1272 0
LaForge, Renee T00249 0
Perry, Robert ES0474 0
Strathpey & Reel
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 6
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Ruddock, Caleb ES925813 1 6
Pierce, Chris ES0436 2 5
Pepper, Niall ES1411 3 4
Kilburg, Jim ES1272 4 3
Perry, Robert ES0474 5 2
LaForge, Renee T00249 6 0
6/8 March
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 4
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Ruddock, Caleb ES925813 1 4
Pierce, Chris ES0436 2 3
Perry, Robert ES0474 3 2
LaForge, Renee T00249 4 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 4 Sr Snare
2/4 March
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Cornwell, Daniel Wayne ES926215 1 8
Ford, Benjamin ES1031 2 7
Welch, Christopher ES1694 3 6
Thomsen, Ryan ES925854 4 5
Hewitt, Whitney ES0943 5 4
Powers, Peg ES1495 6 3
Assumpico, Ann Claire ES926187 0
Hummel, Will ES925888 0
March Set
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Welch, Christopher ES1694 1 1
Expand Tree Collapse Tree Grade 4 Jr Snare
2/4 March
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 8
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Thompson, Mae ES926320 1 8
Conway, Liam ES0481F 2 7
Caronchi, Andrew ES925986 3 6
Valley, Rylie ES925968 4 5
Ely, Johnathon David ES925934 5 4
Armstrong, Gabriel Cirdan ES926011F 6 3
Teague, Annika ES926325 0
Tighe, Danny T00250 0
March Set
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Thomsen, Ryan ES925854 1 2
Armstrong, Gabriel Cirdan ES926011F 2 0
Expand Tree Collapse Tree Grade 5 Snare
Two Parted March
Judges
Doug Stronach
 
Results
Competitors: 3
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Meichsner, Brian Patrick ES925837 1 3
Workman, Allen ES0254 2 2
Linden, John Irving ES926305 3 0
Expand Tree Collapse Tree Amateur Tenor
March, Strathspey, and Reel
Judges
Brian Morgan
 
Results
Competitors: 3
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Gogola, Lizzie ES0733 1 3
Fantastic, Emily ES925678 2 2
Murphy, Martina ES0682 3 0
Expand Tree Collapse Tree Novice Tenor
March Set
Judges
Brian Morgan
 
Results
Competitors: 2
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Thompson, Haleena ES926322 1 2 1
Coleman, Amanda ES926315 2 0 1
Expand Tree Collapse Tree Amateur Bass
March, Strathspey, and Reel
Judges
Brian Morgan
 
Results
Competitors: 3
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Hewitt, Whitney ES0943 1 3
Madigan, Tommy 21764 2 2
Dempsey, John ES0363 3 0
Medley
Judges
Brian Morgan
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Dempsey, John ES0363 1 1
Expand Tree Collapse Tree Novice Bass
March Set
Judges
Brian Morgan
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Ross, Dan Lee ES926240 1 1
Four Parted March
Judges
Brian Morgan
 
Results
Competitors: 1
B/D: 0
D/Q: 0
N/S: 0
Ross, Dan Lee ES926240 1 1